Alkoholopedia – wszystko o chorobie alkoholowej

Encyklopedia alkoholizmuPrzed rokiem zarejestrowałem domenę alkoholizm.co, stawiałem różne skrypty, zmieniałem pomysły, aż w końcu wpadłem na pomysł zrobienia Alkoholopedii. Jako, że to mój pierwszy serwis postawiony na skrypcie Wiki, muszę go jeszcze dopracować. Szczerze mówiąc napisałem kilka prostych artykułów i byłem bardzo zdziwiony gdy podstrony weszły do indeksu same, beż żadnej pomocy w krótkim czasie. Założeniem jest stworzenie bazy danych o chorobie alkoholowej. Wśród pacjentów i pseudo-terapeutów a nawet lekarzy krąży sporo mitów na temat alkoholizmu, można spróbować je obalić.

Encyklopedia alkoholizmu ma zawierać encyklopedyczne informacje na temat uzależnienia od alkoholu, definicje choroby, powikłań zdrowotnych, pozostałych szkód, metod leczenia, przedstawiać referencyjne placówki, postacie związane z ZZA. To temat rzeka, więc muszę oddać głos chętnym, oczywiście w każdym przesłanym artykule, jeżeli spełni on wymagania merytoryczne pozwolę zamieszczać linki do tzw. źródeł, czyli promować strony autorom publikacji. Wymagania są proste, artykuły muszą być poprawne merytorycznie,  zgodne z obecnym stanem wiedzy medycznej. Stawiam na prosty popularnonaukowy język, zrozumiały dla większości czytelników. Oczywiście terapeuci, lekarze, placówki opisywani w serwisie muszą być legalni, czyli posiadać stosowne uprawnienia, być zarejestrowani w odpowiednich rejestrach. Oczywiście z chęcią opublikuję ciekawe doniesienia, pod warunkiem podania źródła. Tysiące tematów, haseł czekają na autorów, zachecam do kontaktu i publikacji.

Sam jestem psychiatrą na co dzień zajmującym się leczeniem ZZA, więc będę sprawdzał teksty pod względem merytorycznym i ich zgodność z polskim prawem. Czyli odpada reklamowy język w przypadku przedstawiania placówek medycznych, oczywiście pozostaje informowanie czytelników o swoich ofertach, zakresie świadczeń.

Planuję kategorie związane z:

  • szkody zdrowotne i pozostałe
  • leczenie i rehabilitacja alkoholizmu
  • grupy samopomocowe w szczególności AA
  • diety i pozostałe czynniki pomocnicze
  • placówki i terapeuci
  • historia alkoholizmu szeroko pojęta
  • prawo

Osoby zainteresowane publikacją artykułów zachęcam do kontaktu ze mną i pomocy w redagowaniu serwisu, sam biorę na siebie reklamowanie portalu i podnoszenie jego mocy SEO/SEM. Pozdrawiam

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz