Bielizna a zdrowie

W dzisiejszych czasach gdy wychodzimy z domu na kilka a coraz częściej nawet na kilkanaście godzin niezmiernie ważne jest aby nasze ubranie było właściwie dopasowane.

W szczególności chodzi tutaj o bieliznę która jest najbliżej ciała. O ile u mężczyzn nie stanowi to tak dużego problemu (chociaż nie do końca o czym później) o tyle jest to szalenie ważne w przypadku kobiet. Źle dobrane majtki czy stanik mogą się stać przyczyną ciągłego dyskomfortu a nawet zagrozić naszemu życiu czy zdrowiu. Tak, tak nawet życiu, badania pokazują że ponad 70% przypadków raka piersi u kobiet jest wywołanych bezpośrednio lub pośrednio przez źle dobrane staniki. Zły dobór bielizny często powoduje ucisk, otarcia i uczucie ciągłej nieustającej irytacji. Otarcia i podrażnienia skóry w miejscach intymnych są szczególnie niebezpieczne ze względu na ograniczony dostęp powietrza do tych części ludzkiego ciała. To sprawia że są one dużo bardziej podatne na infekcje bakteryjne, grzybicze a nawet wirusowe. Irytacja prowadzi do nerwic i ogólnego stanu depresji który nie pozwala nam na normalne codzienne funkcjonowanie. Ucisk natomiast u kobiet może powodować raka piersi (fiszbiny wbijające się w piersi) u mężczyzn z kolei zbyt obcisłe slipy prowadza niejednokrotnie do bezpłodności i impotencji .

Dlatego bardzo ważne jest aby bielizna jaką nosimy była dobrze dopasowana do naszego ciała. Aby przez te 8 czy 12 godzin nasze ciało nie było torturowane a wspierane przez nasze ubranie.

No Comments

Categories: Uncategorized

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *